Panzer V Panther + Panzer VI Tiger - Výhodný dárkový box 2 vína: Neronet Blauburger 2021 + Neuburské 2021

Značka: Ampelos

Panzer V Panther - Neronet Blauburger, Moravské Zemské víno, suché

Víno vůně černé třešně s chutí nasládlého dřeva.

Kategorie-Bílá vína; Ročník 2021; Jakostní víno; s přívlastkem pozdní sběr; Alkohol 12,5 %;  Objem 0,75 l; Teplota podávání 10-12 °C

Panzer VI Tiger - Neuburské, jakostní víno s přívlaskem pozdní sběr, polosuché - Ocenění - AWC Vienna Gold 2022
Víno vůně i chutě žlutomasého ovoce a to zejména blumy.
 Kategorie-Bílá vína; Ročník 2021; Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr; Alkohol 12,5 %; Objem 0,75 l; Teplota podávání 10-12 °C
 
 
Pátráte po jedinečém, ale přesto osobním dárku?

Hledáte dokonalý způsob, jak si užít večer po náročném dni modelaření?

Chybí vám oblíbený model do sbírky?

Klid nic není ztraceno! Osušte slzy, protože my pro vás máme tu nejlepší zprávu:

S naší limitovanou edicí vín Operace projektil v dárkovém balení, dovedete k dokonalosti posezení nejen s kamarády „modeláři“.

 

"Víno a modelářství mají společné mnoho věcí - preciznost, pečlivost a vášeň pro dokonalost. Objednejte si naše limitované edice vína a přidejte do své sbírky něco skutečně jedinečného."

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: 3
676 Kč / ks 558,68 Kč bez DPH
Panzer V Panther + Panzer VI Tiger - Výhodný dárkový box 2 vína: Neronet Blauburger 2021 + Neuburské 2021
Značka: Ampelos
Panzer V Panther + Panzer VI Tiger - Výhodný dárkový box 2 vína: Neronet Blauburger 2021 + Neuburské 2021
BESTSELLER Oceněné víno AWC Vienna Limitovaná edice

"Víno a modelářství mají společné mnoho věcí - preciznost, pečlivost a vášeň pro dokonalost. Objednejte si naše limitované edice vína a přidejte do své sbírky něco skutečně jedinečného."

Panzer V Panther byl německý tank používaný během druhé světové války. V češtině se tento tank často označuje jako "Panter".

Panzerkampfwagen V Panther (SdKfz 171) byl německý tank vyráběný v letech 1943–1945. Představoval německou reakci na sovětský tank T-34/76. Překonával jej jak silou pancíře, tak zejména výkonností a přesností děla 7,5 cm KwK 42 L/70.

Tank Panther je obecně považován za nejlepší střední tank druhé světové války. Poprvé byly tanky Panther nasazeny v bitvě u Kurska v červenci 1943 v rámci 4. tankové armády. Například divize Das Reich v září 1943 během dvou dnů zničila za pomoci Pantherů 40 sovětských tanků. Tankový pluk Bäke v lednu 1944 v pětidenním boji v “kapse Balabonovka” zničil 267 tanků, při ztrátě 5 svých strojů.

Na západní frontě byla nadřazenost Pantherů ještě výraznější. Po vylodění v Normandii neměli západní spojenci tank, který by Pantheru mohl čelit, jeho čelní pancíř byl příliš silný. Panther naopak mohl díky své palebné síle vyřazovat spojenecké tanky na střední vzdálenost.

Na likvidaci jednoho Pantheru bylo třeba 4-5 amerických tanků M4 Sherman, z nichž jeden musel útočit na bok nebo záď. Nejlepším způsobem jeho vyřazení z boje byl zásah do pojezdového ústrojí a tím jeho znehybnění. Celkem bylo vyrobeno okolo 6.000 ks těchto strojů. Po válce je určitou dobu používalo i Československo.

Několik zajímavostí o tomto tanku zahrnuje:

  1. Panther byl vyvinut jako odpověď na sovětské těžké tanky, jako například KV-1 a T-34. Byl to jedna z největších zbraní nacistického Německa a byl považován za jeden z nejlepších tanků války.

  2. Panther měl velmi účinnou kombinaci pancíře, zbraně a pohyblivosti. Měl silný kanón s dostatečným dostřelem, aby dokázal zničit téměř jakýkoli tank spojenců.

  3. Panther měl kruhové řízení, což znamenalo, že se mohl otáčet na místě. To mu umožňovalo rychle a efektivně manévrovat na bojišti.

  4. Panther byl velmi těžký a měl tendenci se rychle opotřebovávat. To znamenalo, že vyžadoval pravidelnou údržbu a opravy, což způsobovalo problémy pro německé síly na bojišti.

  5. Panther byl poprvé nasazen na východní frontě v roce 1943. Brzy se stal jedním z nejúčinnějších tanků v německé armádě, ale jeho výroba byla omezena nedostatkem materiálů.

 

Po válce byl Panther používán v několika zemích, včetně Francie a Československa. Několik Pantherů se zachovalo jako historické vozy a je k vidění pouze v několika muzeích.                                                                                                                                                                

 

 

Panzer VI Tiger byl těžký německý tank používaný během druhé světové války. V českém jazyce se mu říká "Tygr", což je překlad jeho anglického jména "Tiger". Tygr byl vyvinut v roce 1942 a vyznačoval se vynikající pancéřovou ochranou a silným kanónem. Byl to jeden z nejsilnějších tanků své doby a jeho přítomnost na bojištích představovala pro spojenecké jednotky velkou výzvu.

Panzerkampfwagen VI Tiger I (SdKfz 181) byl německý těžký tank vyvinutý za druhé světové války, který byl od roku 1942 nasazován v Africe a Evropě, obvykle v nezávislých těžkých tankových praporech. Tiger I poskytl německé armádě první obrněné bojové vozidlo s kanonem 8,8 cm KwK 36. Vyráběn byl od srpna 1942 do srpna 1944 a celkem vzniklo asi 1 535 strojů. Přezdívku „Tiger“ tank dostal od Ferdinanda Porsche a římská číslice byla přidána poté, co do výroby vstoupil Tiger II.

Poprvé byly tanky Tiger nasazeny do bojů v září 1942 na východní frontě v Leningradské oblasti. Velmi úspěšně si posádky vedly v bojích u Charkova na jaře 1943. Mezi německými vojáky se objevila sorta tankistů – tankových es, kteří svými stroji ničili desítky nepřátelských tanků a bojových vozidel. Tiger byl dále nasazen v Normandii v létě 1944 a během ofenzivy v Ardenách v prosinci 1944, kde se ukázala jeho nevýhoda, příliš velká spotřeba paliva a krátký jízdní dosah.

Po srpnu 1944 byla výroba Tigru I postupně ukončena ve prospěch právě tanku Tiger II.

Na jaře 1945 se zbývající těžké tanky ze západní fronty přesunuly na frontu východní. Podstatná část německých těžkých tanků bojovala již od roku 1943 proti Sovětům, kde utrpěly velké ztráty, které nešlo nahradit. Jestliže v polovině roku 1944 činil počet použitelných Tigerů čísla 670, pak na konci roku to bylo 316 a v únoru 1945 pouhých 216 strojů.

Kapitulace německé armády v květnu 1945 znamenala i konec tanku Tiger, který se stal skutečným symbolem německé vojenské síly a jež z mnoha hledisek předznamenal vývoj moderních tanků. V muzeích a soukromých sbírkách po celém světě v současnosti přežívá pouze sedm tanků Tiger I.

Zde je několik zajímavostí o tomto tanku:

  1. Vývoj Tiger I začal v roce 1937 a první prototyp byl dokončen v roce 1942.

  2. Tiger I byl velmi těžký a měl silnou pancéřovou ochranu. Vážil 57 tun a jeho pancéřování mohlo odolat střelám těžkých protitankových zbraní spojeneckých vojsk.

  3. Tiger I byl poháněn výkonným motorem Maybach HL 230 P45, který měl výkon 700 koňských sil a umožňoval mu dosáhnout maximální rychlosti 45 km/h.

  4. Tiger I byl vybaven 8,8cm kanónem KwK 36 L/56, který byl jedním z nejúčinnějších protitankových kanónů té doby.

  5. Během druhé světové války bylo vyrobeno přibližně 1 535 Tiger I tanků.

  6. V průběhu bojů bylo Tiger I často používán jako obrana proti spojeneckým tankům. Své síly prokázal v bitvách jako Kursk nebo Villers-Bocage.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: